Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Fotografia ślubna
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Sesja w plenerze – najbardziej polecane scenerie

« powrót
Sesja w plenerze – najbardziej polecane scenerie

Sztuczne pozy, standardowe miny, brak spontaniczności, pospolitość i wiele innych negatywów przypisuje się modnym jeszcze stosunkowo niedawno sesjom fotografii ślubnej, organizowanym w profesjonalnych studiach. Obecnie uznaje się to już niemal za przeżytek. W konsekwencji tego więc warto stwierdzić, że nie ma sensu decydować się na tego typu usługi, jeżeli nie będziemy z nich w stu procentach usatysfakcjonowani, zwłaszcza, iż wiążą się one z ogromnie wygórowanymi kosztami. Zamiast romantycznych ujęć w ciasnej kanciapie fotografa, lepiej jest postawić na oryginalność i nietuzinkowość, a więc skupić się na znalezieniu prawdziwego artysty, który swą kreatywnością wykaże się właśnie w naszych zdjęciach.


Sesja w plenerze w zasadzie wchodzi w skład większości dzisiejszych ofert. W praktyce jednakże sesja sesji nie równa podobnie jak i plener plenerowi. Żeby fotki, które otrzymamy stanowiły coś więcej niż serię oklepanych schematów dobrze jest skoncentrować się na znalezieniu doskonałej scenerii, która będzie po pierwsze niespotykanym na tę okazję miejscem, a po drugie wpasuje się w klimat. Szerokie grono nowożeńców idzie na żywioł i nie zamierzając spędzać długich godzin przed aparatem, wybiera sesje z przymrużeniem oka. Od lat popularnym rodzajem obiektów jest między innymi park, pola, lasy, zabytkowe kamienice, zamki. Do znudzenia powtarzalne są także sesje na tle kwiatów, zachodzącego słońca lub na plaży. Wszystko to już było, jest i będzie nadal. Postarajmy się więc czymś konkretnym wybić z tłumu tak, aby to właśnie nasz album był unikatowy i nie do skopiowania.


Fantastyczne efekty zdjęciowe uzyskuje się wybierając na sesję plenerową zupełnie nieromantyczne miejsca typu kasyno, dworzec kolejowy, pustostany, kawiarnie, galerie handlowe czy ZOO. Pierwsza myśl z tym związana to z pewnością obawy - „nie, to się nie może udać”. W rzeczywistości jednak, jeśli będziemy mieli odpowiedniego fotografa, który wykaże się sprytem i fantazją, nie będzie z tym żadnego problemu. Najważniejsze to bowiem niepospolity pomysł!

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token