Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Fotografia ślubna
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Fotograf amator – kilka cennych wskazówek

« powrót
Fotograf amator – kilka cennych wskazówek

Nie lubisz uroczystych ceremonii? Nie chcesz, aby Twój ślub był huczną balangą? Postaw na luz i swobodę, rezygnując z fotografa – profesjonalisty na rzecz zupełnego amatora, w rolę którego może wcielić się ktoś z zaproszonych na wydarzenie gości – wujek, stryjek, najlepsza koleżanka. Ważne, aby nie była to osoba, która stoi w szeregu najistotniejszych uczestników przyjęcia tuż po Parze Młodych czyli świadek, rodzice czy rodzeństwo. Obstając przy takim wariancie miejmy jednak na uwadze, że dobrymi chęciami piekło wybrukowano i same starania nie okazują się często wystarczające. Co zatem zrobić, by laik zafundował nam całkiem przyzwoitą kolekcję zdjęć?

 

Po pierwsze – zorganizowanie

 

Ten aspekt okazuje się zdecydowanie najważniejszy. Rola logistyki jest tu bowiem wyjątkowo duża, gdyż od niuansów związanych ze skrupulatnym planowaniem zależy efekt końcowy. Nawet zapalony pasjonat fotografii nie sprosta temu zadaniu, jeśli nie przygotuje się do jego wykonania odpowiednio wcześnie. Pełniąc funkcję fotografa, warto zaznajomić się z miejscem, w którym odbędzie się przyjęcie oraz jego cechami charakterystycznymi – dokładnym usytuowaniem, oświetleniem, walorami wizualnymi zarówno wewnątrz obiektu jak i na zewnątrz, rozstawieniem stolików i wieloma innymi detalami, które wbrew pozorom maja olbrzymi wpływ na jakość tworzonej galerii.

 

Po drugie – komunikacja

 

Jeżeli Para Młoda życzy sobie, aby fotograf zjawił się w domu w trakcie przygotowań, warto uprzedzić o tym wszystkich domowników. Powinni być oni również poinformowani o tym, w z którego miejsca zdjęcia będą robione tak, aby nie doszło do zablokowania dojścia. Niektórzy preferują również fotki z wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, dlatego też nie da się ukryć, że aby uniknąć jakichkolwiek kłopotów i nieprzyjemności, a co za tym idzie i dodatkowego, niepotrzebnego stresu dobrze jest dogadać wszelkie szczegóły z właścicielem salonu. Dobrze jest to zrobić z wyprzedzeniem i nie zostawiać tak istotnych kwestii na ostatni moment.

 

Po trzecie – sprzęt zapasowy

 

Profesjonalistę wyróżnia rzetelne podejście do danego zlecenia oraz precyzyjne przygotowanie się. Każdy fotograf ma bowiem dodatkowy aparat „w razie, gdyby...” Niekiedy jest to ostatnia deska ratunku, a pamiętajmy, że niemiłe zrządzenia losu są nierzadkie. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, więc wzięcie drugiego aparatu z pewnością nie zaszkodzi.

 

 

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token